Jeszcze przez 23 dni można posłuchać książki Catherine Clay „Labyrinths: Emma Jung, Her Marriage to Carl, and the Early Years of Psychoanalysis” na BBC Radio, przedstawiającej początki małżeństwa Jungów i wczesne lata psychoanalizy.

Emma Jung była inteligentną, ambitną i niesłychanie bogatą kobietą, jedną z najbogatszych panien w Szwajcarii, gdy poznała Carla Gustava Junga, przystojnego studenta medycyny bez grosza przy duszy i zakochała się w nim. Miała tylko siedemnaście lat i była zbyt młoda, aby zrozumieć złożoną osobowość Carla i przewidzieć to, jak skomplikowane i pełne dramatów życie ich czekało.

Byli niekonwencjonalnym małżeństwem, którego losy toczyły się zawiłą ścieżką. Emma musiała walczyć z wszystkich sił, żeby poradzić sobie z błyskotliwym i skomplikowanym charakterem Carla, i utrzymać męża przy sobie. Jego wiara w poligamię prowadziła do wielu związków pozamałżeńskich, z kobietami, które poznał, gdy zostały jego pacjentkami. Jego relacja z wcześniejszą pacjentką, Toni Wolff, tocząca się równolegle do małżeństwa, przetrwała około trzydziestu lat. Małżeństwo Jungów utrzymało się, a Emma zrealizowała swe ambicje i została uznanym analitykiem.

 

Czytają: Deborah Findlay i Henry Goodman
Na podstawie książki autorstwa Catrine Clay
Produkcja:  Elizabeth Burke
Nagrane przez Lotus dla BBC Radio 4.

 

Słuchowisko „Labirynty” na BBC Radio

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Simple Share Buttons
Simple Share Buttons