Książka Josepha Cambray’a to najprzejrzyściej napisana i najbardziej spójna praca poświęcona synchroniczności, jaka dotychczas powstała. Zasługuje ona na to, żeby dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, ponieważ termin ‚synchroniczność’ był niegdyś spowity wieloma uprzedzeniami i błędnymi przekonaniami, a większość ludzi nie jest w stanie włączyć się do dyskusji na jego temat (…). Joseph Cambray wyjmuje koncepcję synchroniczności z ograniczeń studiów jungowskich i łączy ją z badaniami prowadzonymi obecnie w ramach wielu nowych i ekscytujących dziedzin związanych z fizyką i naukami przyrodniczymi.”

Journal of of Analytical Psychology

 

Joseph Cambray łączy idee Junga ze współczesnymi odkryciami naukowymi takimi jak teoria względności i teoria kwantowa, badając przy tym, w jaki sposób jungowskie koncepcje, praktyki i metody kliniczne wpłynęły na współczesne rozumienie teorii złożoności. Podejmuje on także wyjątkową próbę odnalezienia „synchroniczności kulturowych”, analizując synchronistyczne aspekty wydarzeń historycznych. „Synchroniczność” jest publikacją powstałą na podstawie cyklu wykładowego w The Carolyn & Ernest Fay Lecture and Book Series in Analytical (Jungian) Psychology.

Polska wersja

Angielska wersja

 

„Synchroniczność i kosmologia”, „Junga dwa spojrzenia na naukę” – promocja książki.

Wykład Josepha Cambraya promujący książkę: „Synchroniczność i kosmologia”, „Junga dwa spojrzenia na naukę ” odbył się w dniu 11 czerwca 2014 r. o godz. 14.00. w Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach, Wydawcą i organizatorem wykładu był Instytut Terapii Integralnej.

Joseph Cambray

Joseph-CambrayJoseph Cambray, Ph.D. jest byłym prezesem International Association of Analytical Psychology; w przeszłości sprawował funkcję amerykańskiego redaktora głównego Journal of Analytical Psychology. Jest wykładowcą Harvard Medical School, Center for Psychoanalytic Studies, Massachusetts General Hospital, Psychiatry Department, i w Pacifica Graduate Institute. Jest współredaktorem podręcznika Analytical Psychology: Contemporary Perspectives in Jungian Psychology jak również wielu artykułów z zakresu psychologii analitycznej. Pracuje w prywatnej praktyce w Boston i Providence.

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Simple Share Buttons
Simple Share Buttons