Alchemia codzienności: nowy termin drugiej edycji

„Czego chcemy? Uciszyć ten pojęciowy hałas żargonu psychologicznego i stworzyć atmosferę, w której chwile mówią do nas ich własnym językiem, a my odpowiadamy językiem, który rozpoznajemy, jako nasz własny.” – James Hillman – „We’ve Had a Hundred Years of Psychotherapy – And the World’s Getting Worse”.

Świat współczesny coraz bardziej staje się miejscem bez granic. Codzienna komunikacja jest błyskawiczna i globalna. Jednocześnie coraz mniej w życiu ludzkim miejsca na doświadczanie siebie w świecie – zaczynając od najprostszych wrażeń płynących z ciała i emocji. To, co „wyobrażone” staje się synonimem tego, co „nieprawdziwe” a wyobraźnia, która kiedyś pozwalała nam łączyć doświadczenie z jego znaczeniem, staje się czymś dodatkowym lub zarezerwowanym dla „niedojrzałego” wieku dziecięcego. W rezultacie życie bywa często pozbawione celu i szerszego znaczenia, które wykraczałoby poza codzienne obowiązki. Z pozoru doskonała organizacja coraz częściej prowadzi ludzi do kryzysu tożsamości, do przeżycia wypalenia i pustki.

  • W jaki więc sposób organizujemy dziś swoje codzienne doświadczenie?
  • Jak nadajemy mu znaczenie? Czy doświadczamy wyłaniającego się z niego znaczenia?
  • Jak doświadczamy siebie na co dzień? Co czujemy, gdy myślimy: „to ja”?
  • Jaka jest relacja między codziennym życiem i doświadczeniem wewnętrznym?
  • Czy współczesna psychologia ma na ten temat do powiedzenia coś więcej poza diagnozowaniem zaburzeń i wypisywaniem recept na ich usuwanie?

W trakcie warsztatów będziemy poszukiwać odpowiedzi na te i wiele innych pytań rozpoczynając od podstawowych doświadczeń ciała i wyobraźni, poszukując ich wyrazu w świadomej spontaniczności – pracując z ruchem autentycznym, rysunkiem, procesem aktywnej wyobraźni i śnienia społecznego. Tym razem zapraszamy do Czeladzi pod Katowicami.

Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych, niezależnie od ścieżki zawodowej i życiowej. Prosimy uczestników o zabranie ze sobą w podróż jednego przedmiotu, który przychodzi Wam na myśl, gdy czytacie ten tekst.


PROWADZĄCY

Malgorzata KalinowskaMałgorzata Kalinowska (IAAP IM, PTPJ)

Małgorzata jest terapeutą indywidualnym i grupowym pracującym w prywatnej praktyce od 1999 roku. Ukończyła szkolenie International Association for Analytical Psychology (IAAP), uzyskując tytuł psychoanalityka jungowskiego. Od wielu lat prowadzi grupę terapeutyczną dla kobiet w ujęciu analitycznym jungowskim, wcześniej pracowała jako terapeuta grupowy w Centrum Psychiatrii w Katowicach. Jest nauczycielem na szkoleniu I stopnia w Polskim Towarzystwie Psychoanalizy Jungowskiej. Małgorzata interesuje się wpływem kultury i doświadczeń zbiorowych na codzienne życie, szczególnie jeżeli chodzi o traumę historyczną. Pisze i publikuje na ten temat, zajmuje się również tłumaczeniem literatury analitycznej, przetłumaczyła między innymi „Wprowadzenie do symboliki i psychologii alchemii” Marie-Louise von Franz (w przygotowaniu do publikacji w najbliższych miesiącach). Jest współzałożycielką i redaktorem głównym międzynarodowego serwisu jungowskiego e-jungian.com. Więcej informacji i blog: www.psychoterapiajung.pl

Tomasz JasinskiTomasz J. Jasiński (IAAP IM, PTPJ)

Tomek jest analitykiem jungowskim pracującym w prywatnej praktyce klinicznej w Warszawie i w sieci globalnej. Studiował filozofię w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, medycynę naturalną w warszawskim Kolegium Psychotronicznym, a następnie psychologię kliniczną na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, w California Institute of Integral Studies w San Francisco oraz w Institute of Transpersonal Psychology (obecnie Sofia University) w Palo Alto. Psychologii analitycznej Carla Junga uczył się w szkoleniu International Association for Analytical Psychology (IAAP) oraz w Instytucie C.G. Junga w San Francisco. Pracuje w terapii indywidualnej z dziećmi i osobami dorosłymi, wykorzystując również Terapię w Piaskownicy. Od kilku lat prowadzi seminaria szkoleniowe w grupie szkolenia I stopnia w Polskim Towarzystwie Psychoanalizy Jungowskiej. Jest również redaktorem naukowym serwisu e-jungian.com. Interesuje się duchowymi aspektami procesów rozwoju i leczenia psychicznego oraz rolą doświadczeń traumatycznych i zaburzeń post-traumatycznych w tych procesach. Informacje: www.tomaszjasinski.pl

 


 

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Dawna_Czeladź_w_akwareli_Zofii_Hajdas

Druga Edycja Alchemii Codzienności odbędzie się w dniach 11-13 marca 2016 (piątek – niedziela) w Czeladzi – najstarszym mieście Zagłębia Dąbrowskiego. Rozpoczęcie planowane jest w piątek o godzinie 17:00. Zakończenie w niedzielę o godzinie 14:00.

ADRES WARSZTATU: CZELADŹ, UL. ŻABIA 12

Koszt uczestnictwa w warsztatach: 400 zł. Osoby spoza obszaru Katowic mogą znaleźć nocleg w samej Czeladzi, w pobliskich miejscowościach, lub w Katowicach.

Polecamy dwa sprawdzone miejsca noclegowe w Czeladzi z przystępnymi cenami: „Hotel Pod Filarami” oraz „Hotel Rycerski”.

 


 

Zgłoszenia na warsztat przyjmujemy emailem (contact@e-jungian.com) lub telefonicznie (tel: 607 548 730). Potwierdzeniem rezerwacji miejsca jest zaksięgowana wpłata kosztów uczestnictwa do dnia 15 lutego 2016.

Osoby, które dokonają wpłaty do końca stycznia, otrzymają 25% zniżki kosztów uczestnictwa.


 

Prosimy o dokonywanie wpłat przelewem na konto bankowe:

Tomasz Jasiński

Bank PKO SA, numer rachunku : 37 1240 1066 1111 0000 0007 5431


UWAGA: LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA do 12 osób. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszenia.


Gabinet psychoterapii Małgorzata Kalinowska

Simple Share Buttons
Simple Share Buttons