Jeszcze przez 23 dni można posłuchać książki Catherine Clay „Labyrinths: Emma Jung, Her Marriage to Carl, and the Early Years of Psychoanalysis” na BBC Radio, przedstawiającej początki małżeństwa Jungów i wczesne lata psychoanalizy.

Emma Jung była inteligentną, ambitną i niesłychanie bogatą kobietą, jedną z najbogatszych panien w Szwajcarii, gdy poznała Carla Gustava Junga, przystojnego studenta medycyny bez grosza przy duszy i zakochała się w nim. Miała tylko siedemnaście lat i była zbyt młoda, aby zrozumieć złożoną osobowość Carla i przewidzieć to, jak skomplikowane i pełne dramatów życie ich czekało.

Byli niekonwencjonalnym małżeństwem, którego losy toczyły się zawiłą ścieżką. Emma musiała walczyć z wszystkich sił, żeby poradzić sobie z błyskotliwym i skomplikowanym charakterem Carla, i utrzymać męża przy sobie. Jego wiara w poligamię prowadziła do wielu związków pozamałżeńskich, z kobietami, które poznał, gdy zostały jego pacjentkami. Jego relacja z wcześniejszą pacjentką, Toni Wolff, tocząca się równolegle do małżeństwa, przetrwała około trzydziestu lat. Małżeństwo Jungów utrzymało się, a Emma zrealizowała swe ambicje i została uznanym analitykiem.

 

Czytają: Deborah Findlay i Henry Goodman
Na podstawie książki autorstwa Catrine Clay
Produkcja:  Elizabeth Burke
Nagrane przez Lotus dla BBC Radio 4.

 

Słuchowisko „Labirynty” na BBC Radio

Podziel się...
Share on Facebook3Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0Share on Tumblr0Pin on Pinterest2Share on Google+0Share on StumbleUpon0Email this to someone

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Simple Share Buttons
Simple Share Buttons