e-jungian.pl – magazyn online psychologii jungowskiej

e-jungian.pl jest polskim oddziałem międzynarodowego serwisu e-jungian.com prowadzonego przez Raven – Instytut Studiów Kulturowych. Publikujemy artykuły, informacje i nowości z zakresu psychologii analitycznej, która wyrosła z prac Carla Gustava Junga. Łączymy tradycję z jej najnowszymi post-Jungowskimi kierunkami rozwoju. Międzynarodowy magazyn e-jungian.com został utworzony w 2014 roku przez analityka jungowskiego Małgorzatę Kalinowską i grafika Jacka Kobińskiego, wkrótce do zespołu redakcyjnego dołączył Tomek Jasiński jako redaktor naukowy, który również jest analitykiem jungowskim. W 2016 roku nasza twórcza współpraca zaowocowała stworzeniem Instytutu Raven, w który włączyliśmy prowadzone przez nas od dwóch lat magazyny internetowe. Ze względu na profil naszego zespołu redakcyjnego od samego początku e-jungian ma wyjątkowy kształt, dzięki któremu możemy uhonorować znaczenie obrazów w dynamice psychiki.

Nasz serwis skierowany jest zarówno dla profesjonalistów, zajmujących się zawodowo psychologią Carla Gustava Junga, psychoanalizą, czy szeroko rozumianą psychologią i psychoterapią, jak i do osób dla których psychologia jungowska jest jednym z głównych, czy jednym z wielu zainteresowań. Publikujemy artykuły odnoszące się do teorii psychologii analitycznej i jej praktycznego zastosowania – zarówno w relacji do pracy klinicznej, jak i rozumienia zjawisk kulturowych, sięgające wstecz do klasyki psychologii analitycznej, a jednocześnie odnoszące się do jej aktualnych kierunków rozwoju. Nasza strona zawiera również informacje na temat książek, gazet, blogów, wydarzeń, zarówno polskich, jak i międzynarodowych.

Analityczna psychologia wywodzi się z początków dwudziestego wieku z Zurichu, w Szwajcarii, ale obecnie jest prawdziwie światowym przedsięwzięciem, znanym i cenionym na wszystkich kontynentach. Mamy nadzieję z biegiem czasu przedstawić Państwu rozmaite kierunki jej rozwoju, które choć czasem zlokalizowane są w rejonach wobec siebie geograficznie odległych, są jednak sobie bliskie znaczeniem. Wierzymy, że międzykulturowy aspekt psychologii głębi, jak również jej punkty spotkań z innymi dziedzinami nauk dają nam możliwość nie tylko wymiany wiedzy, ale same są twórczą przestrzenią, która rodzi nowe idee i pomysły.

e-jungian.pl obecna jest w wielu serwisach społecznościowych, zapraszamy Państwa do śledzenia naszej strony.

email: contact@e-jungian.com

 

Zespół redakcyjny:

Redaktor naczelny- Malgorzata Kalinowska

Redaktor naukowy – Tomek J. Jasinski

Redaktor graficzny – Jacek Kobinski

 

Projekt strony i administracja:

 e-maginalis.com

 

Skontaktuj się z nami:

Ogólne zapytania, nadsyłanie informacji o wydarzeniach: contact@e-jungian.com

Redaktor naczelny: kalinowska@e-jungian.com

Zgłaszanie artykułów: jasinski@e-jungian.com

Administracja strony: contact@e-maginalis.com

 

Finansowanie e-jungian.pl i reklamy na stronie

e-jungian.pl nie jest finansowana przez żadną zewnętrzną organizację, poza wolnym od opłat wsparciem administracyjnym i webmasterskim e-maginalis.com.

Jeżeli jesteście Państwo zadowoleni z naszej strony i chcecie wesprzeć jej przyszły rozwój, zapraszamy do wzięcia udziału w jej współfundowaniu, które obecnie odbywa się za pośrednictwem linków sponsorujących książki. Staramy się utrzymać naszą stronę wolną od reklam, dlatego e-jungian.pl uczestniczy jedynie w programach promujących literaturę analityczną, np. Amazon Services LLC Associates Program. Oznacza to, że za każdym razem, gdy nabywają Państwo na amazon.com książkę, podążając za linkiem z naszej strony, procent z jej ceny przekazywany jest na przyszły rozwój strony.

Simple Share Buttons
Simple Share Buttons